Anestezi ve Reanimasyon

Özel Giresun Kent Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Bölümleri, her yaş grubundaki hastaya yapılacak ameliyatlarda anestezi uygulamalarını başarıyla gerçekleştirmektedir.

Anestezi öncesinde hastanın tıbbi geçmişine yönelik değerlendirme yapılması, ameliyat sonrası ağrı tedavisi uygulamaları için konsültasyon hizmetleri de verilmektedir. Sezaryen ve epidural anestezi ile doğum gibi alanında özel dikkat ve uzmanlaşma gerektiren uygulamalar da hastanelerimiz uzmanlarının başarıyla uyguladıkları hizmetler arasındadır. 

    Ağrı hissi, bazı hallerde vücuttaki hastalıkların habercisi olarak faydalı sayılsa da çoğu zaman kurtulmak istediğimiz, günlük yaşantımızı olumsuz etkileyen hatta onu ızdırap haline getiren bir duygudur. Ağrı, ağrı çeken kişilerin bedensel, duygusal ve psikolojik olarak etkilemekte yakınları için de duygusal ve sosyal sıkıntılar doğurmaktadır. Ağrı yalın bir uyarı değildir.    

    Bilakis önceden yaşanmış deneyimleri de içeren karışık bir algılama halidir. Yeri, tipi, uyarının şiddeti gibi hissel iletilerin yanında, çok derin duygusal (örn emosyenel) ve kavramaya ait (kognitif) özellikleri de kapsar. Hissedilmeye başlandığı zaman kişiyi rahatsız ve huzursuz eden hoş olmayan bir duygudur.   

    Sinirlerin içinde ağrı lifleri, beynin içinde ağrı yolları yoktur. Bu nedenle ağrıyı algılama tecrübesi karışık bir mekanizmanın son halidir. Belirli bir uyarının ağrı olarak algılanması sadece uyarının yapısına bağlı değildir. 

    Geçmişte ki yaşanmış tecrübeler, bellekteki birikimler ve o an ki emosyenel durum da algıyı etkiler. Akut Ağrılar Kronik Geçmeyen Ağrılar

 •İnflamatuar Ağrılar
 •Nöropatik Ağrılar Spontan Ağrılar
 •Alodini
 •Hiperalji Kanser Ağrıları 
 •Kas-Kemik Ağrıları ( Muskuloskekeletal Ağrılar ) 
 •Periferik ve Santral Ağrıları  

Başa Sar
Gizliliğiniz bizim için önemlidir. 6998 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirmeye buradan ulaşabilirsiniz. tıklayın
X